Historie firmy

Když byly vydány první hry pod značkou Ultimate Play the Game, Jetpac a PSSST (1983), bylo pouze málo známo o tvůrcích těchto dvou mistrovských kousků. Se sídlem v Ashby-de-la-Zouche v Leicestershire , Ultimate byla plně vlastněna dvěma bratry - aktivními vývojáři - Chrisem a Timem Stamperem a Timovou ženou Carol.

První hry Ultimate byly zajímavé také tím, že to byly hry využívající pouze 16K paměti. Cookie a Trans Am rychle následovali komplexní hry (pro 48K) Lunar Jetman a Atic Atac.

Mezi rokem 1983 a 1986 Ultimate vydávala po sobě 14 her s průměrným hodnocením 93% podle časopisu "Crash" a stali se tak nejlépe hodnoceným softwarovým domem této doby. Během této doby Ultimate stále zachovávala vzhledem k tisku mlčenlivost a vyvolali tak kolem sebe mystickou auru jedinečnosti a vyjímečnosti. 

Ultimate Play The Game byla obchodní značka firmy Ashby Computers and Graphics, to jsou ty tři písmenka pod logem A.C.G. objevující se v jejich hrách. Zajímavé bylo, že nikdy nevystavovali na výstavách, nedávali interview a obecně odmítali presentace v časopisech. Časopisy byly zahrnovány dopisy fanoušků s dotazy, ale jejich editoři s tím nemohli nic dělat - firma stále mlčela. Hry však hovořily samy za sebe. 

Ultimate ignorovala ostatní osobní počítače té doby až dokonce roku 1984, kdy s velkým očekáváním reklama oznámila Staff Of Kamath a v polovině roku 1985 následována Entombed Gold Medal in ZZAP!64. Během roku 1985 s menším úspěchem vstoupila Ultimate na trh Commodore 64 a vydala 6 her, z nichž první dvě byly velkým hitem. Nikdy však tyto hry nedosáhly popularity her tvořených na ZX Spectrum. S koncem počítače Sinclair skončila i éra pod hlavičkou Ultimate a začala nové firmy Rare.
 

 


zpět na titulní stranu


reklama na mé další weby